חתונה דתית – איך לחגוג חתונה ובצניעות

בזמן שבעולם החילוני, חתונות הפכו לאירועים מושקעים בסדרי גודל עצומים, הרי שבקרב הקהל הדתי, חתונות נשארו צנועות ופשוטות, אך זה לא הופך חתונה דתית לפחות שמחה וחגיגית.

במהלך השנים יכולנו לראות כיצד הקהל החילוני הופך את אירועי החתונה לאירוע מושקע. עלות חתונה מגיעה לעשרות אלפי שקלים אם לא מעבר לכך. זאת בזמן שבקרב הקהל הדתי, חתונות נשארו צנועות כפי שהכרנו אותן בעבר. אומנם, פה ושם, אנחנו יכולים לראות שינויים קלים שהופכים את החתונה למיוחדת יותר, עם קצת יותר אטרקציות מאשר בעבר, אך בבסיסה היא נשארה פשוטה וצנועה מתוך מחשבה, ששום דבר לא אמור להסיח את דעתם של בני הזוג מעצם האירוע ומשמעותו.

חתונה דתית – האטרקציות הן לא העיקר

כאמור, בחתונה חילונית אנחנו יכולים לראות מגוון רחב של אטרקציות אשר הופכות את האירוע לחגיגה גדולה אך לעיתים הן נוטלות את הפוקוס מעצם האירוע. לעומת זאת, בחתונה דתית אנחנו כמעט ולא נמצא אטרקציות, בוודאי לא כאלה שמזכירות אירועים חילוניים. אנחנו כאן נמצא אלמנטים שקשורים לדת, למשל, שיעור תורה, הסברים מפורשים על משמעות היום והחיבור בין בני הזוג בהקשר הדתי ועוד. מדובר בדברים שכל אחד מהאורחים יכול להתחבר אליו. כמו כן בני הזוג יישאו ברכות ברוח הדת.

ריקודים בחתונה דתית

אם יש דוגמא טובה לפער שבין חתונה חילונית לחתונה דתית, היא בדרך כלל נובעת בכל הקשור לריקודים. נכון שהיום אנחנו יכולים לראות הרבה יותר חתונות דתיות שיש בהן תקליטן דתי או חרדי, אך הריקודים בחתונה הן בהפרדה, גברים עם גברים, נשים עם נשים. עם זאת השמחה של החוגגים ביחד עם בני הזוג היא עצומה גם כך. המוזיקה שתתנגן בחתונה דתית תהיה, לרוב, חסידית.

אוכל בחתונה דתית

גם כאן אנחנו יכולים לראות שינוי קל ביחס לעבר, כיום יש הרבה יותר חברות קייטרינג אשר מציעות תפריט שיכול להתאים לחתונה דתית. מדובר על חברות קייטרינג רגילות שפונות גם לקהל דתי, וגם חברות שפונות ספציפי לקהל דתי ומציעות תפריטים מגוונים מאוד, כולן כמובן מציעות תפריט כשר בהשגחת בד"ץ כזה או אחר.

צניעות זה שם המשחק

קהל אשר מגיע לחתונה דתית, ישמח וייהנה לא פחות מקהל שמגיע לחתונה חילונית אך הוא יעשה זאת בצורה צנועה, מאופקת, סבלנית. כמובן שגם כללי הלבוש הם שונים. בעוד שקהל מהציבור הדתי מודע לכך, הרי שגם חילוניים אשר יגיעו אל חתונה דתית יצטרכו להתאים את עצמם ולהתלבש בצורה צנועה בהתאם לכללי הטקס והמקום.